Newsy muzyczne

Band of Horses zapalił 'Światła'

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Tekst do nowego singla autorstwa wokalisty zespołu – Bena Bridwella został napisany jako refleksja z wieczornego spotkania z przyjacielem, które zmienia się w coś, co przypomina odcinek „Prawa i porządku”, ale w tym przypadku zagadką i pytaniem jest: gdzie podziały się dawne uczucia? Jak wspomina Bridwell - Byłem z rodziną w hotelu w krytym parku wodnym. Ostatniego dnia, kiedy szedłem korytarzem, ktoś odezwał się za mną: „Ben?” Tak się złożyło, że tą osobą był gość który wyprodukował film, do którego napisałem muzykę. Spotkaliśmy się w hotelowym barze, po czym wylądowaliśmy na parkingu. Trochę się rozluźniliśmy - nic szalonego, ale powrót skończył się na omijaniu strażników. Historia potoczyła się dalej, bo kiedy wróciłem do domu uświadomiłem sobie, że ktoś się do niego włamał. Przyjechali gliniarze, więc było też więcej ludzi, którzy w ten czy inny sposób kierowali na nas „światła”. Na parkingu hotelowym to ochroniarze włączali światła, żeby nas sprawdzić, a w domu, światła zapalały się i gasły z tymi gliniarzami. Z tych dwóch historii tu i tam tworzę metafory. Poza tym w tamtym czasie wszystko szło mi kiepsko, a to dodaje trochę pieprzu do kawałka.

 - Bardziej metaforycznie - wyjaśnia Bridwell - piosenka miała być nieco podnoszącą na duchu i w pewnym sensie marzeniem o lepszej egzystencji. Radzę sobie z rzeczami, które w moim życiu szły nie najlepiej. Światła zapalają się, co oznacza, że czas na lepszy dzień.

Band of Horses planuje wystąpić 15 marca w warszawskiej Progresji. Bilety można nabywać TUTAJFoto: Stevie & Sara Gee
Źródło: Dream Music

Pokrewne wątki:

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania