Newsy muzyczne

Baasch Zainauguruje Sezon Koncertowy

Baasch czyli sythpopowy projekt Bartka Schmidta zagra swój pierwszy, tegoroczny koncert 28 lutego w Warszawie.

Koncert odbędzie się 28 lutego w klubie Cząstki Elementarne (ul. Przeskok 2). Wejście od godziny 21, start o godzinie 22. Bilety: 20 zł.

BAASCH czyli Simple, Dark & Romantic. To pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, mającego w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych. Cztery synthpopowe utwory, którymi BAASCH podzielił się niedawno za pośrednictwem internetu, zebrały bardzo pochlebne recenzje, a jeden z nich znalazł się na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z szeroko pojętej nowej elektroniki.

BAASCH nie umknął uwadze polskich promotorów. Jeszcze przed debiutem płytowym, obok zaledwie kilku artystów z Polski, reprezentował krajową scenę elektroniczną na prestiżowych festiwalach: Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival 2012. Oba występy zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i dziennikarzy muzycznych. BAASCH live określano mianem odkrycia obu festiwali. Skład koncertowy: Bartek BAASCH Schmidt (wokal), Iza Lamik (synth), Robert Alabrudziński - perkusja oraz Arizona Loner, czyli połowa duetu producenckiego Bueno Bros (elektronika).

 BAASCH tworzy także na potrzeby kina, jego utwór pojawia się w filmie "W sypialni" Tomasza Wasilewskiego, skomponował także muzykę do krótkiego metrażu "Insight" hiszpańskiego reżysera Cenzo A. de Haro. 


Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Nowy klip od AC/DC

2020-10-26

Grupa AC/DC opublikowała oficjalny teledysk do utworu "Shot in the Dark" zapowiadającego album "PWR/UP", który ukaże się 13 listopada.

Czytaj więcej...

Sebastian Fabijański zrobi 'Reset'

2020-10-26

"Huśtawka" to tytuł pierwszego singla promującego nowy album Sebastiana Fabijańskiego zatytułowany "Reset".

Czytaj więcej...

Muska na 'Huśtawce'

2020-10-26

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czytaj więcej...

EABS wyruszył w kosmiczną odyseję

2020-10-26

Sekstet EABS powraca z trzecim albumem "Discipline of Sun Ra", który zostanie wydany 30 października nakładem Astigmatic Records.

Czytaj więcej...

Blauka pokazała pierwszą zapowiedź nowej płyty

2020-10-24

Ukazał się pierwszy klip zapowiadający nową płytę duetu Blauka.

Czytaj więcej...

Soen wystąpi w Warszawie

2020-10-24

Szwedzka prog-metalowa grupa zagra 10 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Manchester przedstawił 'Kota'

2020-10-23

"Kot" to kolejna propozycja grupy Manchester, która od ubiegłego roku współpracuje z nowym wokalistą Maciejem Zadykowiczem znanym z projektu Cały na Czarno.

Czytaj więcej...

Paul McCartney wyda nową płytę

2020-10-23

Paul McCartney podczas lock downu nagrał nowy album. Krążek „McCartney III” ukaże się 11 grudnia. Płyta domyka trylogię „McCartney” z 1970 i „McCartney II” z 1980.

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutu Better Person

2020-10-23

"Something To Lose" to tytuł debiutanckiej płyty projektu Better Person kierowanego przez Adama Byczkowskiego.

Czytaj więcej...

Adam Nowak I Akustyk Amigos z nowym teledyskiem

2020-10-22

Adam Nowak prezentuje teledysk do pierwszego singla promującego album o intrygującej nazwie „Pół płyty”. Utwór „Cokolwiek ujęte” to jeden z 7 utworów, jakie znajdziemy na krążku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania