Newsy muzyczne

Posłuchaj Debiutu Pampeluny

"777" to nowy studyjny krążek formacji Pampeluna, na którym znajdzie się 13 numerów. Premiera w poniedziałek.

Już dziś wyjątkowa niespodzianka dla wszystkich niedowiarków i tych, którzy nie mogą doczekać się premiery! Pod tym linkiem zapoznać można się ze specjalnym miksem płyty, zapraszamy do odsłuchu!
Lista utworów prezentuje się następująco: 
 
1. Hijo de Puta
2. I nadejdzie (con Kostek)
3. Desire
4. Zapierdalać
5. Źli chłopcy
6. Prick is Your name (con Titus)
7. Cajos
8. Legenda o lustrze (con Jelonek)
9. San Fermin
10. La viva Rocco (con Mahon)
11. Do góry nogami
12. Depesperados (con Miki y Ryba)
13. 04070
 
Za okładkę nowej płyty odpowiedzialny jest sam zespół. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się album z tak nowatorską szatą graficzną i layoutem!: "Staraliśmy się zminimalizować komputeryzację, aby nawiązać do muzyki, jaka zamieszczona jest na krążku i odnosi się mocno do powstania zespołu. Posiadacze fizycznej płyty na pewno się mile zaskoczą" - anonsuje Pampeluna. A jak będzie ten artwork wraz z całym layoutem wyglądał w rzeczywistości? O tym przekonamy się już w dniu premiery. Oryginalna okładka to nie jedyny powód, do którego warto będzie nabyć ten krążek, przede wszystkim mocną stronę płyty stanowi jej zawartość. Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z m.in.  metalem, rockiem, folkiem i hip - hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów  generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim. Wśród gości specjalnych na płycie  znaleźli się m.in. Titus oraz Jelonek. Album promuje utwór "Legenda o lustrze", w którym dosłownie pierwsze skrzypce gra Jelonek, z kompozycją można zapoznać się tutaj.

Sam zespół tak  zapowiada nowy album: "To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek '777' zaspokoi 
oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych,  którzy gustują w melodyjnych brzmieniach".
  Grupę tworzą: Kolin, Julia, Emo, Spodziu.
 
Pampeluna istnieje od 07.07.07r, a magia liczb cały czas otacza zespół ezoteryczną aurą. W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach i często udawało jej się wygrywać! W 2009 roku formacja doszła do ścisłego finału eliminacji Woodstock,  by rok później być już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta " La Curva". Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju. Obecnie trwają przygotowania do jesiennej trasy promującej nowy krążek zespołu "777".

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Metal Mind Productions

Pokrewne wątki:

Dildo Baggins jako 'Roślinożerca'

2021-06-15

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancki album projektu Dildo Baggins założonego przez Bartosza "Administratorra" Marmola. Dziś ukazał się singel "Roślinożerca".

Czytaj więcej...

Rhapsody Of Fire przyjedzie do Warszawy

2021-06-15

Włoska gwiazda metalu symfonicznego zagra 16 lutego 2022 roku w warszawskim klubie Proxima w ramach promocji EP-ki „I'll Be Your Hero” oraz nadchodzącego albumu „Glory For Salvation”.

Czytaj więcej...

José James wystąpi w Warszawie

2021-06-15

W ramach listopadowej europejskiej trasy, José James pojawi się w Polsce na jedynym koncercie w warszawskiej Hydrozagadce 24 listopada 2021 roku.

Czytaj więcej...

Nowy skład The House Of Love

2021-06-15

Lider legendarnej brytyjskiej grupy The House Of Love - Guy Chadwick - poinformował o zmianach w składzie tego zespołu. Ale to nie jedyna informacja z obozu tego bandu....

Czytaj więcej...

Zacier zapowiada nowy album

2021-06-15

"Zgon po placebo", studyjny album Zacieru, ukaże się 25 czerwca nakładem SP Records.

Czytaj więcej...

Pola Chobot & Adam Baran z nowym singlem 'Fruń'

2021-06-14

Pola Chobot & Adam Baran zaprezentowali właśnie teledysk do nowego singla z EPki "Trzeba mi". Video powstało do utworu "Fruń", który zamyka trzyczęściową opowieść o miłości i końcu.

Czytaj więcej...

Norweska Madrugada wróci do Warszawy

2021-06-14

Norweska formacja Madrugada zaprezentuje się 3 kwietnia 2022 roku w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Clan Of Xymox wyda nową płytę

2021-06-14

16 lipca ukaże się nowy album studyjny legendy nurtu dark wave Clan Of Xymox zatytułowany "Limbo".

Czytaj więcej...

Nowy teledysk Kultu

2021-06-12

Jeden z najodważniejszych utworów Kultu - "Wiara" - doczekał się teledysku. Mocny, wyrazisty wideoklip w artystyczny, mądry sposób ilustruje piosenkę do tekstu Kazika Staszewskiego.

Czytaj więcej...

Szczegóły festiwalu Rock Na Bagnie

2021-06-12

Tegoroczny festiwal ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dnia 2 i 3 lipca w Goniądzu na Podlasiu. Gwiazdami będą Pidżama Porno, Armia, Tribute To Kelner. W festiwalu będą mogli uczestniczyć osoby zaszczepione przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy (Sanepid zezwala tylko na tych, którym od wyzdrowienia nie minęło pół roku).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania