Newsy muzyczne

Kraftwerk W Warszawie

Jak wczoraj poinformowaliśmy, niemiecka grupa Kraftwerk będzie jedną z gwiazd pierwszej, polskiej edycji Ultra Music Festival. Impreza odbędzie się w lipcu w Warszawie.

Kraftwerk dołączył do potwierdzonych już gwiazd imprezy, między innymi: Carla Coxa, Afrojack, Martina Solveiga, Svena Vath'a, Knife Party, Ritchiego Hawtina i Tiesto.

Kraftwerk to jeden z najważniejszych zespołów na światowej scenie elektronicznej. Grupa powstała w 1970 roku. Jest uważana za pionierów synth popu, electro i new wave. Do fascynacji jej twórczością przyznawali się tacy artyści jak chociażby: Depeche Mode, Ultravox, David Bowie, OMD czy Gary Numan. Grupa Coldplay wykorzystała motyw z utworu "Computer Love" w swym przeboju "Talk".

Mają na swym koncie kilkanaście albumów, które stały się kanonami muzyki elektronicznej oraz wiele przebojów, z których najsłynniejsze to: "Das Model" (1978), "Pocket Calculator" (1981), "Tour De France" (1983).

Kraftwerk kilkukrotnie koncertował w Polsce: trasa w 1981 roku, koncert w warszawskiej Sali Kongresowej 27 maja 2004 roku i dwa koncerty w Krakowie na festiwalu Sacrum Profanum w 2008 roku.

Ultra Music Festival odbędzie się w dniach 13-14 lipca na warszawskim Torze Służewiec. Informacje o imprezie można znaleźć TUTAJ.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: materiały prasowe

Pokrewne wątki:

Łąki Łan w radiowym słuchowisku

2021-09-24

Łąki Łan ze ścieżką dźwiękową do nowego słuchowiska Storytel “Robin Hood i Szmaragdowy Król”.

Czytaj więcej...

Zaskakująca premiera Natalii Kukulskiej

2021-09-24

Dziś ukazała się limitowana ep-ka Natalii Kukulskiej "Jednogłośna".

Czytaj więcej...

Drugi 'nowy' singel Guns n'Roses

2021-09-24

Grupa Guns n'Roses wydała drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nowy singel. Tym razem jest to piosenka zatytułowana "Hard Skool".

Czytaj więcej...

Lydia Lunch i Skalpel wystąpią na łódzkim Soundedit Festival

2021-09-24

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit duet Skapel zaprezentuje projekt dedykowany Lemowi pt.: „Planetarium Lema”. To wycieczka po rozrywkowo-edukacyjnym parku tematycznym, inspirowanym twórczością wielkiego pisarza. Na każdej z „planet” będą im towarzyszyć muzyczni goście. Projekt jest współorganizowany z Narodowym Centrum Kultury. Muzycy duetu zostaną również uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”. Tego samego dnia (24 października) w klubie Wytwórnia pojawi się jedna z czołowych postaci nowojorskiego ruchu no wave – Lydia Lunch.

Czytaj więcej...

Ten Typ Mes robi 'Akuku'

2021-09-23

„Hello Baby” to tytuł dziewiątego solowego albumu w dyskografii warszawskiego rapera. Ten Typ Mes przedstawia światu swojego syna, prezentując nowy singiel „Akuku”.

Czytaj więcej...

Farben Lehre z płytą od przyjaciół

2021-09-23

Ukazała się płyta "Friends For Friends - Songs of Farben Lehre", która jest kolejnym elementem obchodów 35-lecia zasłużonego płockiego zespołu.

Czytaj więcej...

Carlos Santana nagrał cover klasyka Procol Harum

2021-09-23

“Whiter Shade of Pale” Feat. Steve Winwood to trzecia zapowiedź nowego albumu Carlosa Santany "Blessings And Mircales". Płyta ukaże się 15 października.

Czytaj więcej...

Helaine Vis o zagmatwanej ludzkiej naturze

2021-09-22

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Helaine Vis - krakowskiej singer-songwriterki. „Plenty” to opowieść o zagmatwanej ludzkiej naturze i o tym że często pragniemy czegoś dopóki tego nie dostaniemy, komplikując sobie przy tym życie.

Czytaj więcej...

Deine Lakaien wyda 'Dual +'

2021-09-22

Legendarny niemiecki duet dark wave Deine Lakaien przygotował następcę płyty "Dual". Album "Dual +" ukaże się 26 listopada. Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest kompozycja "Nightfall".

Czytaj więcej...

Blixa Bargeld gościem Public Service Broadcasting

2021-09-22

Public Service Broadcasting udostępnia "Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]", najnowszy singiel z nadchodzącego czwartego albumu „Bright Magic”, który ukaże się w najbliższy piątek 24 września nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania