Newsy muzyczne

Shakira Nagrywała W Gdańsku

Shakira nagrywała w ostatnich dniach w Radiu Gdańsk utwory do swojej najnowszej płyty.

Prezes Radia Gdańsk Lech Parell powiedział w piątek PAP, że kolumbijska gwiazda wraz z ekipą przebywała w studiach nagraniowych przez prawie tydzień. Podkreślił, że „rozgłośnia obiecała artystce całkowitą dyskrecję”.

Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk jest uważane za jedno z najlepszych w północnej Polsce. „Konsoleta legendarnej marki SSL gwarantuje charakterystyczne i bardzo poszukiwane brytyjskie brzmienie” – tłumaczył inżynier dźwięku Tomasz Cybula z Radia Gdańsk.

Parell poinformował, że gwiazda „pracowała w różnych porach, unikając rozgłosu wokół swojej osoby”. „Ostatniego dnia planowanych nagrań (w minioną środę – PAP), jak część mediów dowiedziała się już, że Shakira nagrywa w radiu, to w ogóle nie przyjechała do studia” - powiedział.

Parell powiedział, że studio było do dyspozycji Shakiry przez całą dobę i artystka mogła pracować w wybranych przez siebie godzinach. Do jej dyspozycji były różne udogodnienia, m.in. miejsce do ćwiczeń fizycznych czy stół do ping-ponga.

Szef rozgłośni powiedział, że „Shakira i jej ekipa sami znaleźli studio i w sprawie jego wynajęcia najpierw zwrócili się incognito”. Gwiazda ujawniła się dopiero wtedy, gdy okazało się, że w określonym terminie studio jest zajęte. W tym samym czasie w studio miał nagrywać płytę zespół No Limits. „To dzięki uprzejmości tego zespołu, który zgodził się przesunąć swoją sesję nagraniową, udało się znaleźć termin dla Shakiry” – dodał.

Radio zagwarantowało Shakirze także hiszpańsko- i anglojęzycznego tłumacza, którym była mezzosopranistka Monika Czalej-Pujol.

Parell powiedział, że „piosenkarka i jej ekipa byli bardzo zadowoleni z pracy w gdańskiej rozgłośni". „Jej menedżerka przekazała nam, że Shakirze odpowiadała akustyka studiów nagraniowych oraz profesjonalna obsługa techniczna” – pochwalił się.

Zapewnił, że „umowa podpisana z Shakirą była standardową stosowaną przy wynajęciu studia, bez dodatkowych warunków”.

Album ukaże się jeszcze w tym roku.

Shakira przyjechała do Polski 10 czerwca, kiedy w Gdańsku odbył się pierwszy mecz z udziałem drużyny Hiszpanii, w której gra jej narzeczony Gerard Pique. Gwiazda wraz z innymi żonami i narzeczonymi piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego m.in. wypoczywała w Juracie.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: oficjlana strona artystki
Źródło: Polska Agencja Prasowa

Pokrewne wątki:

Nowy klip od AC/DC

2020-10-26

Grupa AC/DC opublikowała oficjalny teledysk do utworu "Shot in the Dark" zapowiadającego album "PWR/UP", który ukaże się 13 listopada.

Czytaj więcej...

Sebastian Fabijański zrobi 'Reset'

2020-10-26

"Huśtawka" to tytuł pierwszego singla promującego nowy album Sebastiana Fabijańskiego zatytułowany "Reset".

Czytaj więcej...

Muska na 'Huśtawce'

2020-10-26

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czytaj więcej...

EABS wyruszył w kosmiczną odyseję

2020-10-26

Sekstet EABS powraca z trzecim albumem "Discipline of Sun Ra", który zostanie wydany 30 października nakładem Astigmatic Records.

Czytaj więcej...

Blauka pokazała pierwszą zapowiedź nowej płyty

2020-10-24

Ukazał się pierwszy klip zapowiadający nową płytę duetu Blauka.

Czytaj więcej...

Soen wystąpi w Warszawie

2020-10-24

Szwedzka prog-metalowa grupa zagra 10 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Manchester przedstawił 'Kota'

2020-10-23

"Kot" to kolejna propozycja grupy Manchester, która od ubiegłego roku współpracuje z nowym wokalistą Maciejem Zadykowiczem znanym z projektu Cały na Czarno.

Czytaj więcej...

Paul McCartney wyda nową płytę

2020-10-23

Paul McCartney podczas lock downu nagrał nowy album. Krążek „McCartney III” ukaże się 11 grudnia. Płyta domyka trylogię „McCartney” z 1970 i „McCartney II” z 1980.

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutu Better Person

2020-10-23

"Something To Lose" to tytuł debiutanckiej płyty projektu Better Person kierowanego przez Adama Byczkowskiego.

Czytaj więcej...

Adam Nowak I Akustyk Amigos z nowym teledyskiem

2020-10-22

Adam Nowak prezentuje teledysk do pierwszego singla promującego album o intrygującej nazwie „Pół płyty”. Utwór „Cokolwiek ujęte” to jeden z 7 utworów, jakie znajdziemy na krążku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania