Newsy muzyczne

Recenzja: Echo & The Bunnymen - "Meteorites"

Nowy, dwunasty album nowofalowych weteranów z Echo & The Bunnymen to idealna propozycja na wakacyjne wojaże.

35 lat na scenie, kilkanaście mniej lub bardziej udanych płyt i miano zespołu, którego twórczość miała wpływ na całe rzesze gitarowych kapel w latach 80. i 90. Mając taki dorobek nie trzeba już niczego nikomu udowadniać, walczyć, za to można nagrać porządną płytę dla swojej i fanów przyjemności. I takim albumem jest "Meteorites".

Płyta zadowoli wszystkich fanów Echo & The Bunnymen. Ian McCulloch i Will Sergeant stworzyli bowiem świetne, gitarowe piosenki, które z jednej strony nawiązują do najlepszych dokonań tego zespołu z lat osiemdziesiątych, a z drugiej strony czarują słuchacza fajnymi, wpadającymi w ucho melodiami. Do tego ten album ma letni, optymistyczny klimat i momentami ociera się o pop-rocka ("Is This A Breakdown?", "Lovers On The Run", "Burn It Down", "Holy Moses"). Uwagę zwraca także kompozycja "Constantinopole" brzmiąca jakby była wycięta z jednego z ostatnich albumów Killing Joke. Obecność tego utworu nie dziwi jednak, gdyż producentem "Meteorites" jest basista tego bandu - Youth.

Wydaje się, że obaj panowie tworzący trzon zespołu po przekroczeniu pięćdziesiątki odzyskali spokój ducha i po prostu cieszą się życiem oraz muzyką. Tak czy siak, "Meteorites" to niewątpliwie jedna z najlepszych płyt Echo & The Bunnymen wydanych w XXI wieku.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Restless w "Mieście Grzechu"

2020-04-03

„Miasto grzechu” to druga płyta warszawskiego zespołu rockowego Restless, która ukaże się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od Alestorm

2020-04-03

“Treasure Chest Party Quest” to pierwszy teledysk i singel Alestorm z nowego albumu, który ukaże się 29 maja.

Czytaj więcej...

Natalia Szroeder częstuje "Pestkami"

2020-04-03

Jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej powróciła z nowym singlem „Pestki”.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik wyreżyserował nowy klip Buslava

2020-04-02

Teledysk do "Boję się" (ft. OH LOU!) to nie pierwsza współpraca Buslava, Dawida Ogrodnika i Pawła Szkolika. Wcześniej wspólnie stworzyli teledysk do piosenki „Tysiąc”.

Czytaj więcej...

Bon Jovi, książę Harry i chór Invictus Games Choir w nowej wersji „Unbroken”

2020-04-02

Bon Jovi prezentuje nową wersję utworu „Unbroken”. Słyszymy w niej Invictus Games Choir, a zyski ze sprzedaży wesprą Invictus Games Foundation.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania