Newsy muzyczne

Recenzja: Hurts - "Surrender"

Grupa Hurts na swoim trzecim albumie prezentuje muzykę pozornie lekką, łatwą i wciąż dość nośną.

Po tytułowym nieco gospelowym intrze wybrzmiewa singlowe „Some Kind Of Heaven”. Rytmiczny podkład, trochę przeładowany elektroniką i damskimi zaśpiewami, naturalnie zachęca do tańca. Trochę lepiej wypada „Why”, który ponownie chwytliwą rytmiką i prostymi partiami syntezatora pobudza do ruchu, a słowa refrenu „If this is love, so why does it hurt so much? zostają w głowie. Z kolei nieco „depeszowy” „Nothing Will Be Bigger Than Us” ma zadatki na hymn stadionowy. Na tym tle dość smutno i patetycznie brzmi drugi singiel, czyli „Rolling Stone”. Zdecydowanie najlepiej na płycie prezentuje się natomiast kapitalnie funkujący „Lights”. Mam jednak nieodparte wrażenie, że nazwa zespołu w formie czasownika przewija się przed teksty grupy nadmiernie często...  Zaś utwory „Kaleidoscope” i nieco coldplayowy „Wings” przypominają, że gdzieś już to słyszeliśmy... „Wish” robi już znacznie lepsze wrażenie. Ta ballada z prostą linią fortepianową i „smyczkową” partią stanowi całkiem udaną przeciwwagę dla reszty. Niestety ckliwe „Perfect Timing” ponownie psuje całość, którą wieńczy już typowo „hurtsowe” „Weight Of The World” i powolne „Policewoman”.

„Surrender” jest zdecydowanie płytą dla największych fanów Hurts. Takich, którzy bezkrytycznym okiem patrzą na swoich idoli. Reszta, jak chociażby niżej podpisany, może czuć się trochę zawiedziona.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Depeche Mode wyda kolekcję singli na winylach

2018-06-20

Seria kolekcjonerskich boxów zawierajacych single winylowe zremasterowane z oryginalnych taśm audio w legendarnym studio Abbey Road. Boxy "Speak & Spell | The 12" Singles" oraz "A Broken Frame | The 12" Singles" dostępne w sprzedaży od 31 sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź drugiej płyty Aviaries

2018-06-20

„Deaden Me” to tytuł nowego klipu wrocławskiej formacji Aviaries.

Czytaj więcej...

Dirty Projetors z nowym utworem

2018-06-20

"That’s A Lifestyle" pochodzi z nadchodzącej płyty Dirty Projectors "Lamp Lit Prose", której premiera odbędzie się 13 lipca 2018. To drugi ujawniony utwór po "Break-Thru" z tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Slash zapowiedział nowy album

2018-06-19

Premiera "Living The Dream" Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators już 21 września.

Czytaj więcej...

Amorphis i Soilwork zagrają w Krakowie

2018-06-19

Fińskie Amorphis i szwedzki Soilwork wystąpią 20 stycznia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Oly. przedstawia "Mapę naszych miejsc"

2018-06-19

Singel zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

Czytaj więcej...

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania