Newsy muzyczne

Recenzja: Dawid Podsiadło -

Dawid Podsiadło chyba jako jeden z nielicznych polskich wokalistów młodego pokolenia, nie musiał wyciągać wniosków po udanym debiucie. Po prostu nagrał drugą, znakomitą płytę.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, a zatem ponownie za stronę muzyczno-producecnką na „Annoyance And Disappointment” po częsci odpowiada Bogdan Kondracki, a stronę tekstową wsparła Karolina Kozak. Resztę materiału powstała z muzykami z zespołu, z którym Dawid gra koncerty. Różnica pomiędzy debiutanckim „Comfort And Happiness” jest przede wszystkim w nastroju. O ile poprzednik był dość smutną, nostalgiczną albumem, o tyle w przypadku „Annoyance And Disappointment” mamy do czynienia z muzyką wręcz radosną. Pierwszym tego typu przykładem jest utwór „Pastempomat”. Rytmiczny i żywiołowy podkład dał pole do popisu i... ośmielenia wokalisty. Innym przykładem jest osadzony w stylu retro, singlowy „W Dobrą Stronę”. Zaś najlepszym reprezentantem tego nurtu na płycie jest kapitalna „Bela”. Ta lekko senna, leniwa piosenka jest jednym z najprzyjemniejszych momentów płyty. Drugą grupę na płycie reprezentują utwory bardziej eksperymentalne jak nieco raconteursowy „Byrd”, mglisty „Eight”, trafnie zatytułowany „Son Of Analog” oraz eligijno-oniryczny „Four Sticks”.

„Annoyance And Disappointment” to jednocześnie płyta przebojowa i muzycznie ambitna. Zastanawiam się tylko, czy w przyszłości Dawid Podsiadło pozwoli sobie na jeszcze większą dawkę eksperymentów, bowiem nowa płyta niepostrzeżenie prowadzi go ku dość interesującym muzycznie i wokalnie rejonom.

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Natalia Przybysz w coverze utworu Tego Typa Mesa

2020-08-05

„Studio, scena, łóżko” to hip-hopowy klasyk z repertuaru Tego Typa Mesa, zaśpiewany w nowej interpretacji przez Natalię Przybysz, w ramach projektu Lech Music: Festiwale Inaczej. Premierowy utwór, który oddaje w pełni klimat FEST Festivalu i wypełnia tegoroczne lato muzycznymi emocjami, właśnie doczekał się oficjalnego teledysku.

Czytaj więcej...

L.U.C. napisze muzykę do "Chłopów"

2020-08-05

„Chłopi" Doroty Kobieli to film oparty na powieści Władysława Reymonta. Studio BreakThru Films, które stworzyło m.in. film „Twój Vincent” zaprosiło do współpracy muzyka i kompozytora Łukasza L.U.C.a Rostkowskiego.

Czytaj więcej...

Douglas Dare na pierwszym solowym koncercie w Polsce

2020-08-05

Douglas Dare powraca ze swoim trzecim albumem “Milkteeth” i zagra pierwszy solowy koncert w naszym kraju. Artysta wystąpi 14 marca w klubie Jassmine w Warszawie.

Czytaj więcej...

Billy Cobham i "Adzik" Sendecki wystąpią w Krakowie

2020-08-05

Na Jubileuszową 25.edycję krakowskiego Summer Jazz Festiwal przyjedzie Król Perkusistów spod znaku muzyki Fusion - Billy Cobham.

Czytaj więcej...

Wojciech Ciuraj przedstawia "Dwa Żywioły"

2020-08-05

19 sierpnia, w setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego, ukaże się kolejny solowy album Wojciecha Ciuraja, zatytułowany „Dwa Żywioły”.

Czytaj więcej...

Midnight Oil wraca z nową kompozycją po 18 latach

2020-08-04

Fani legendarnej grupy Midnight Oil będą mogli nareszcie usłyszeć pierwszy od 2002 roku utwór zespołu. 7 sierpnia swoją premierę mieć będzie nowa piosenka australijskich muzyków zatytułowana „Gadigal Land”. Dzień później podczas transmisji telewizyjnej National Indigenous Music Awards premierę mieć będzie wideo do tego utworu.

Czytaj więcej...

K-Essence wydał nową płytę

2020-08-04

Po niezwykle pracowitym roku 2019, wydanym przez Kayax i świetnie przyjętym w Mam Talent singlu “Bengal Tiger” i koncertach w Europie Zachodniej przed Ian Paice & Purpendicular, Bartosz Księżyk czyli K-ESSENCE wraca z albumem “UNISON”.

Czytaj więcej...

Kwiat Jabłoni nagrał cover klasyka Eldo

2020-08-04

Była elektronika, funk, czas na iście folkową odsłonę Lech Music: Festiwale Inaczej. Kolejnym zespołem, który wziął na swój warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni.

Czytaj więcej...

Neck Deep zagra w Warszawie

2020-08-04

Walijska pop-punkowa grupa Neck Deep zaprezentuje się 1 sierpnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Vüjekväsyl przedstawia nowy album

2020-08-03

Ukazał się nowy album warszawskiej grupy Vüjekväsyl zatytułowany "Żyjemy Pod Wulkanem".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania