Newsy muzyczne

Laibach za 2 dni w Katowicach

Słoweńcy po raz kolejny wracają do Polski i to w ważnym roku, bo już 35. od początku swej działalności scenicznej. Zagrają już za 2 dni, 20 kwietnia w katowickim Mega Clubie.

Laibach w swojej twórczości często sięga do motywów wykorzystywanych w marszach wojskowych, symboli totalitarnych, stylizując podobnie swój wizerunek, czego celem jest podkreślenie zagrożeń związanych z totalitaryzmem. Okładki ich płyt czy też ilustracje scenografii podczas koncertów często zdobią przerobione symbole religijne i totalitarne, związane ze sobą w specyficzny sposób, jak np. Matka Boska z Leninem na rękach, czy sylwetka Chrystusa na tle czarnego krzyża, jakiego używało niemieckie wojsko w trakcie drugiej wojny światowej. Jak deklarują członkowie zespołu, symbole i treści ich utworów wymierzone są przeciwko symbolom totalitarnym, a ich rodowód jest bliższy punka czy nowej fali, niż innych trendów kulturowych. 

Część utworów, a nawet całych płyt tego zespołu to swoisty performance, bazujący na przeróbkach najbardziej znanych zespołów światowych, takich jak The Beatles, Queen, Europe czy Rolling Stones. Są mistrzami kontrowersji, a swój ostatni album "Spectre" komentują w następujący sposób: "Laibach, który zawsze sprawiał kontrowersyjne wrażenie czy też wrażenie kontrowersji, zwłaszcza na polu orientacji politycznej, zajmuje teraz wyraźne stanowisko w politycznym spektrum i nieodwracalnie porzuca swoją neutralność." Już w najbliższą środę, w Katowicach nie zabraknie oczywiście utworów z płyty "Spectre", ale także starszych kompozycji, jak "Now You Will Pay" czy "The Great Divide".

***
The Sound of Music Tour'16
LAIBACH
20:04 Mega Club / Katowice
Bilety:
75 zł - KOLEKCJONERSKIE http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,346.html
85 zł - Biletomat.pl, Eventim, Ticketpro, Ebilet, Sklep ALL, Mega Club
95 zł - w dniu koncertu

Pokrewne wątki:

Kwiat Jabłoni nagrał cover klasyka Eldo

2020-08-04

Była elektronika, funk, czas na iście folkową odsłonę Lech Music: Festiwale Inaczej. Kolejnym zespołem, który wziął na swój warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni.

Czytaj więcej...

Neck Deep zagra w Warszawie

2020-08-04

Walijska pop-punkowa grupa Neck Deep zaprezentuje się 1 sierpnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Vüjekväsyl przedstawia nowy album

2020-08-03

Ukazał się nowy album warszawskiej grupy Vüjekväsyl zatytułowany "Żyjemy Pod Wulkanem".

Czytaj więcej...

Kasia Cerekwicka "W Pogoni Za Szczęściem"

2020-08-03

Ukazał się pierwszy klip zapowiadający nową płytę Kasi Cerekwickiej, która ukaże się we wrześniu.

Czytaj więcej...

Max Richter prezentuje projekt "Voices"

2020-08-03

Muzyczne i techniczne osiągnięcie, poprzedzone 10 latami przygotowań. "Odwrócona" orkiestra, wielojęzykowe narracje i recytacja Kiki Layne.

Czytaj więcej...

Sorry Boys z nowym koncertowym teledyskiem

2020-08-01

Sorry Boys opublikowali koncertowe wideo do piosenki “Miłość” - piątego singla z wydanego w maju 2019 roku albumu o tym samym tytule.

Czytaj więcej...

Ptakova okazała serce

2020-08-01

"Corazon" to tytuł kolejnego singla Ptakovej zapowiadającego jej debiutancką płytę.

Czytaj więcej...

Joe Satriani w teledysku autorstwa syna

2020-08-01

Słynny amerykański gitarzysta pokazał klip "Yesterday's Yesterday" wyreżyserowany przez jego syna ZZ Satrianiego.

Czytaj więcej...

Lamb of God i Kreator zagrają w Warszawie

2020-07-31

Polski przystanek trasy „State Of Unrest Tour”, który miał się odbyć 2 kwietnia 2020 roku w TAURON Arena Kraków, został przeniesiony na 25 listopada 2021 roku, do warszawskiego klubu Stodoła.

Czytaj więcej...

Kazik pokazał klip do "25 lat niewinności"

2020-07-31

Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Premiera teledysku odbyła się dziś.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania