Siódmy album Skunk Anansie nosi tytuł "The Painful Truth" i pod pewnymi względami trafnie opisuje jego muzyczną zawartość.
Frontman Bauhaus, bez większych fanfar, powraca po okresie milczenia z nową płytą studyjną, która jest potwierdzeniem jego możliwości, ambicji, natchnienia i fascynacji.
Po pięciu latach od startu prac ukazuje się pierwszy wspólny album niezwykłego duetu – Thoma Yorke’a z Radiohead, oraz Marka Pritcharda z Global Communication.
Amerykańska grupa Deafheaven łączą w swojej twórczości black metal z shoegazem i post metalem wydała nowy album, o którym możecie przeczytać w naszej recenzji między innymi takie słowa: "Deafheaven powrócili w świetnej formie z doskonałą, nośną i wiarygodną płytą".
Na swojej trzynastej płycie Behemoth postawił na kompozycje krótsze, ale i bardziej spójne.
„Non Omnis Moriar” to pierwsza w trzech zapowiedzianych na rok 2025 solowych płyt Józefa Skrzeka, lidera SBB, jednej z najwybitniejszych postaci rodzimego prog-rocka.
"(...)jednak już teraz wiem, że to album zdecydowanie ponadczasowy i stojący obok wszystkiego, co oferuje scena metalowa" - tak podsumował recenzję nowej płyty nowojorskiej grupy Imperial Triumphant nasz recenzent Arek Lerch.
Grupa JAD wydała trzeci album, o którym Arek Lerch w recenzji napisanej dla nas zamieścił m.in. takie słowa: "Doskonała płyta. W sam raz na czasy ostateczne".
„Skeletá”, czyli szósta płyta Ghost napisana została już w pełni z myślą o stadionach, kierując zespół jednoznacznie w stronę poprocka..
„Harmony Attack” to ukłon w stronę starego stylu pisania piosenek z domieszką indie rocka, post-punku, a przede wszystkim - zgrabnego popu.
Wiktoria Zwolińska wsparta przez kilku znakomitych gości wydała znakomity album "przebłyski". To jeden z najlepszych debiutów tej dekady na polskiej scenie muzycznej.
Pełnowymiarowy debiut Marii Somerville w barwach 4AD dobrze przywołuje ducha nagrań z jakich ta kultowa wytwórnia zasłynęła ponad 40 lat temu.
Jethro Tull nie zwalniają tempa pracy i przynoszą swoim wiernym słuchaczom kolejny album studyjny, stanowiący już 24-tą pozycję w ich długogrającym katalogu.
Autor muzyki do słynnych arcydzieł kina europejskiego, Yann Tiersen, przynosi nam nowy solowy album, na którym uwydatniona została dwoistość współczesnej muzyki klasycznej.
Współpraca Noviki i Sambora Kostrzewy zaowocowała wspólną płytą „Born Again”.
Grupa Sexbomba postanowiła wziąć na warsztat klasyki polskiej piosenki i zaprezentować je we własnej stylistyce około-punkrockowej.
Otwoccy przedstawiciele nowoczesnego rocka psychodelicznego zupełnie niespodziewanie przypominają o sobie być może najbardziej radykalnym albumem w swoim dorobku.
Aż 11 lat trzeba było czekać na premierową płytę Turbo. „Blizny” powinny jednak zadowolić fanów poznańskiej formacji.
Po pięciu latach grupowego milczenia, Throwing Muses przynoszą nam krótki, bo ledwie półgodzinny, ale świeżo brzmiący krążek, stanowiący miękki reset w dorobku zespołu.
„Harmonia” to pierwsze regularne wydawnictwo Meli Koteluk od 7 lat.
Największy bohater współczesnego rocka progresywnego przynosi nam długo oczekiwany, nowy album koncepcyjny, będący ukoronowaniem całej jego dotychczasowej kariery.
Wiecznie niszowi przedstawiciele nurtu shoegaze powracają ze świeżą EP-ką, którą możemy uznać za oficjalną zapowiedź oczekiwanego od kilku lat nowego albumu.
Elektryzująca ekipa dźwiękowych naukowców z Nowego Jorku powraca w powiększonym składzie, przynosząc nam swój najlepszy krążek z dotychczas wydanych.
Elektryzująca ekipa dźwiękowych naukowców z Nowego Jorku powraca w powiększonym składzie, przynosząc nam swój najlepszy krążek z dotychczas wydanych.