Schamat? Oczywiście - tyle, że ‘wilkowy’. Począwszy od wspomnieniowego „Ty jak nikt” wpadamy w nośny, zaokrąglony gitarowo utwór. Refren jak na Roberta Gawlińskiego akurat średnio pamiętliwy, ale jako tzw. opener, wystarczy. Lepiej lirycznie wypada „Ćma”, choć pokład ma nieco zbliżony do „Baśki”. Brakuje mu jedynie podobnie mocnego refrenu. Ciekawiej prezentuje się natomiast ‘zalotna’ brzmieniowo opowieść drogi „Liczysz się tylko ty”. Tekstowo dotyka m.in. zaburzenia relacji społecznych i wszechobecnej polityki.
Z kolei kompozycja tytułowa miała być zdaje się głównym hajlajtem tej płyty. Numer jest nieco ogniskowy, słychać w nim nawet banjo i trochę przestrzennych pogłosów, ale na pewno nie jest motorem tej płyty. Nieco smutno wybrzmiewa „Noc i mrok”, choć przyznaję, że to jedyna kompozycja na płycie, która spokojnie mogłaby się znaleźć w repertuarze Wilków na którejś z ich płyt z początku millenium. Podobnie niewesoło wypada „Nie czuje tego”, choć prostota tekstu zwłaszcza w refrenie bije uszach. Sentymentalny „Wszędzie cię widzę” zapowiada się natomiast na pewniak koncertowy – to numer, który sprawdzi się także podczas jazdy samochodem. Najbardziej aktualny wydaje się jednak singlowy „Podzielony świat”, gdzie w głosie Gawlińskiego najwyraźniej słychać ból i rozczarowanie. Tego smutku przeszło trochę do „Ducha”, aczkolwiek tutaj rozcieńcza banał tekstu. Numer też zaskakująco się urywa po niewiele ponad dwóch i pół minucie. Płytę zamyka pełen melancholijnego uroku „Zawsze twój, zawsze twoja”, który jednocześnie całkiem trafnie podsumowuje całość.
„Wszyscy marzą o miłości” jako płyta poniekąd jubileuszowa na 30-lecie zespołu, ukazuje go bardziej jako band wciąż sprawnych instrumentalistów, którzy lubią razem grać. I choć już nie są to takie strzały jak w latach 90., czy na początku nowego millenium, to fanom zespołu powinny przypaść do gustu.
Kosmiczne potwory rockandrolla, disco i grunge wracają z nowym numerem! „Nos” to przewrotna opowieść o tym, że czasem można wpaść w sytuację bez wyjścia. Napisana, zagrana i zaśpiewana tak, że chce się tańczyć, chce się radośnie śpiewać! A kiedy orientujemy się, że to jest historia koszmaru jest już za późno. Bawimy się na całego śpiewając: „Nos, nos, nos, nos!”.
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK.
Jeden z najbardziej ekscytujących projektów z Australii zapowiada trasę “Glory to Glory”, która obejmie również Warszawę. Royel Otis wystąpią 7 listopada 2024 roku w klubie Hybrydy.
Tegoroczna edycja jednego z najważniejszych europejskich festiwali jazzowych potrwa od 6 do 9 lipca w warszawskiej Stodole.
Po debiutanckiej płycie „Cisza w bloku” z 2021 r., która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu Płyta roku tygodnika „Polityka”) oraz winylowej epce „Jesień w Pekinie”, zespół Nanga wypuszcza nowy singel „Cyberelfy” zapowiadający drugi album.
"Nowy Chaos" to długogrający debiut Kamili Kurkus; aczkolwiek, słuchając go jest oczywiste, że jego autorka nie spotyka się z muzyką po raz pierwszy w życiu.
Pochodzący z Manchesteru kwartet Maruja wystąpił na tegorocznym OFF-Festivalu. Grupa łącząca w swej twórczości wpływy indie rocka, punka i jazzu, zaskoczyła polską publiczność silnym przekazem i nieoczywistą warstwą muzyczną. Koncert ten był o tyle wyjątkowy, że zespół wystąpił we trójkę. O powodach tej zmiany, a także kwintesencji Maruja, idei DIY i współczesnej scenie manchesterskiej, opowiedzieli mi wokalista i gitarzysta Harry Wilkinson, basista Matt Buonaccorsi i perkusista Jacob Hayes.
Ukazał się nowy singel krośnieńskiej grupy Ciryam zatytułowany "Migotanie". Jest to zapowiedź nowej płyty, która ukaże się 8 marca.
Warszawscy nowofalowcy z Widmoid wydali debiutancki krążek "404".
Ukazał się nowy pierwszy od 6 lat album grupy Wilki "Wszyscy Marzą O Miłości". Połączyliśmy się z Robertem Gawlińskim, który opowiedział nam między innymi o kulisach powstania tej płyty.
Tuż po triumfalnym występie na tegorocznym festiwalu w Opolu i premierze debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu "Tulia" spotkaliśmy się na rozmowę z tworzącymi grupę: Dominiką Siepką, Joanną Sinkiewicz, Patrycją Nowicką i Tulią Biczak.
Po 18 latach przerwy reaktywowała się łódzka formacja Pornografia, czołowy, polski przedstawiciel rocka gotyckiego. Z tej okazji na kilka naszych pytań odpowiedział lider zespołu -Tytus De Ville.
Nasza rozmowa z Kostkiem Joriadisem - wokalistą, cenionym muzykiem i liderem grupy Human, która reaktywowała się po blisko 20 latach. przerwy.
Nasza rozmowa z wokalistką i gitarzystką walijskiej grupy The Joy Formidable, która w styczniu wydała swój drugi album zatytułowany "Wolf's Law".
Czternasty album studyjny norweskiego Ulver jest "płytą sugestywną, budzącą momentalnie skojarzenia ze starymi filmami europejskimi autorstwa Jean-Luca Godarda czy Andrieja Tarkowskiego". Zapraszamy do zapoznania się z całą recenzją tego znakomitego wydawnictwa.
Po 28 latach od premiery ukazała się reedycja "Holy War" łódzkiej grupy Blitzkrieg - jednego z najbardziej niedocenionych polskich albumów wydanych w latach 90-tych ubiegłego wieku.
Jest zaskoczenie, więc nie ma zaskoczenia. Im dalej w las, tym wilki coraz śmielsze. Tak najkrócej mogę podsumować nowe wydawnictwo norweskich dzieci nocy z Ulver.
Na najnowszej płycie Steve’a Hacketta tradycja miesza się ze współczesnością w bardzo ulotny sposób, a całość prowadzi słuchacza jak we śnie, podczas którego odbywa on historyczną podróż dookoła świata.
Grupa Wilki powraca z pierwszym od 6 lat, znakomitym albumem studyjnym.
Niedawno ukazał się jubileuszowy album zespołu Wilki, pt. Wszyscy marzą o miłości. Dziś premierę ma oniryczny teledysk autorstwa Olgi Czyżykiewicz do singla Duchy, który promuje wydawnictwo.
23 września ukaże się nowa płyta grupy Wilki "Wszyscy marzą o miłości". Wydawnictwo można już zamawiać w przedsprzedaży.
Grupa cenionych polskich muzyków założyła grupę Widmoid, która wydała właśnie debiutancki singel" Zegary Serca".
Podziały to domena polityków. Artyści od zawsze tworzą dla wszystkich. Muzyka łączy i oswaja, tak, jak "Podzielony świat" zespołu Wilki.