foto: Anna Rawka

Antonina Car zapowiada "Immersed Sensibilities"

  2 grudnia ukaże się debiutancki album Antoniny Car "Immersed Sensibilities".

  Jego tytuł w dosłownym tłumaczeniu oznacza “zatopione wrażliwości”. Można go interpretować na wiele sposobów, gdyż słowo immersed oznacza zarówno zanurzenie, np. w wodzie, jak i zagłębienie się w wybranym temacie.

  Antonina Car to młoda artystka z Gdyni. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat. Uczęszczała do klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdyni. W swoich utworach koncentruje się na nagrywaniu instrumentów akustycznych oraz elektronicznym przetwarzaniu ich dźwięków. Najwięcej uwagi poświęca instrumentom smyczkowym. Głównym obszarem jej zainteresowań jest projektowanie struktur dźwiękowych, które twórczo łączy z improwizacją skrzypcową.

  Artystka w dźwiękach, tytułach utworów i w autorskich tekstach, wielokrotnie odwołuje się do idei płynności i ambiwalencji jako formy rozumienia i akceptowania stanów przejściowych w życiu. Według niej, niestrudzoność to stan emocjonalny, odzwierciedlający transfiguracyjny charakter natury. Utwory Antoniny wprowadzają słuchacza w swoistą dźwiękową „biosferę”, w której słyszymy “istoty” syntetyczne, wymyślone, dopowiedziane przez wyobraźnię słuchacza. Fragmenty z głosem są odniesieniem dla świadomości słuchacza, ponieważ słowa są jedynym rozpoznawalnym elementem - przypominającym naszą ludzką rzeczywistość.

  Za wydanie albumu odpowiada amerykańska wytwórnia muzyczna Time Released Sound. Wydawnictwo słynie z unikatowych opraw fizycznych wydań. Album “Immersed Sensibilities” został wydany w trzech wersjach: CD, deluxe CD z bookletami oraz płyty gramofonowe - lathe cut. Każdy ze zszytych ręcznie bookletów, dołączonych do wersji deluxe płyt CD, zawiera unikatową treść i dodatki. Do dodatków należą między innymi slajdy z około 75-letnich ksiąg naukowo-przyrodniczych oraz elementy organiczne takie jak kwiaty, trawy czy pył.

  Website by p3a