ShataQS zapowiada nowy album

News
ShataQS zapowiada nowy album

29 marca ukaże się album "Fenix" wokalistki ShataQS.

"Fenix" to druga autorska płyta ShataQS opowiadająca o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości, a przede wszystkim o ujarzmianiu ego, by mogło zaistnieć ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz, przy użyciu instrumentów akustycznych, okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, perkusjonista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. Dzięki połączeniu tych kilku unikatowych energii muzycznych, płyta posiada wyjątkowe brzmienie.

„Tworzenie Fenixa trwało trzy lata, bardzo starannie pracowałam nad treścią oraz brzmieniem. Cała część wokalno-liryczna jest pierwszym krokiem, który skierowałam w stronę moich słowiańskich korzeni. To bardzo wyjątkowy czas odkrywania źródeł własnego istnienia, odkrywania bardziej naturalnych dla mnie brzmień własnego głosu. Każdy utwór bacznie analizowałam pod kątem wibracji brzmienia słowa. Ważne jest dla mnie, by treści powtarzane wielokrotnie jak refreny były treściami budującymi, mantrami skupiającymi słuchacza w kierunku budowania tego, czego chcemy, a nie walki przeciwko temu, co nam nie służy. Nie w każdym utworze udało mi się użyć słów o pozytywnym znaczeniu, natomiast w całości utwory mają pozytywny, budujący wydźwięk.

Wierzymy, że płyta ma do zaoferowania naszej społeczności coś wyjątkowego, coś co zdaje się jest nam obecnie potrzebne”.


Powiązane materiały

ShataQS zaprasza na jesienną trasę po Polsce
News

ShataQS zaprasza na jesienną trasę po Polsce

Po świetnie przyjętej wiosennej trasie „Czy mnie słyszysz?” (wiosna 2025), ShataQS powraca na scenę z jesienno-zimową jej odsłoną. „Wracam” to nawiązanie do nowej kompozycji, zapowiadającej materiał, nad którym obecnie pracuje artystka.

ShataQs na kolejnej trasie po Polsce
News

ShataQs na kolejnej trasie po Polsce

"Czy mnie słyszysz?" Z takim hasłem ShataQS rusza w kolejną, długo wyczekiwaną trasę koncertową.

ShataQs pokocha swoją drogę
News

ShataQs pokocha swoją drogę

ShataQs zaprasza na kolejną trasę koncertową po naszym kraju. Tym razem pod szyldem "Kocham Swoją Drogę".

ShataQS / Warszawa, Dom Kultury Świt / 2.6.2023
Galeria

ShataQS / Warszawa, Dom Kultury Świt / 2.6.2023

ShataQS była gwiazdą pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu Korzenie Europy w warszawskim Domu Kultury Świt. Gościem specjalnym wieczoru była grupa Kosy.

ShataQS / Warszawa, Niebo / 5.2.2023
Galeria

ShataQS / Warszawa, Niebo / 5.2.2023

Wokalistka i autorka tekstów ShataQS wydała niedawno nowy trzeci już album "WEDA". Artystka promuje płytę na trasie po naszym kraju. Jednym z przystanków był warszawski klub Niebo.

ShataQS wyda "WEDĘ"
News

ShataQS wyda "WEDĘ"

20 stycznia ukaże się nowy trzeci już album ShataQS zatytułowany "WEDA".

ShataQS zaprasza na jesienną trasę
News

ShataQS zaprasza na jesienną trasę

Dziś w Mińsku Mazowieckim rozpocznie się krótka trasa koncertowa ShataQS promująca album "Fenix".

ShataQS jako "Motyl"
News

ShataQS jako "Motyl"

ShataQS zaprezentowała kolejny singel promujący wydany w wiosną tego roku album "Fenix".

ShataQS w "Świetle"
News

ShataQS w "Świetle"

ShataQS przedstawiła drugi teledysk promujący wydany miesiąc temu album "Fenix".

ShataQS - Fenix
Recenzja

ShataQS - Fenix

Kolejny artysta z przeszłością w muzycznych talent show wydał niedawno nową płytę. Pisałem tutaj kilka dni temu o albumie Arka Kłusowskiego, który stworzył niezły krążek z popową dawką przebojowości. W przypadku płyty, o której będzie mowa tutaj nie będzie aż tylu nowoczesnych bajerów. Przekonajmy się, czy będzie to wada czy zaleta.